Originally Published: Mar 29, 2011 11:0 AM CDT

Related:
OGBCA Girls All-State Team
OCA Boys All-State Team



Oklahoma Sports Staff


OKLAHOMA CITY—The Oklahoma Basketball Coaches Association released its list of class-by-class all-stars Tuesday.


The All-Star games will be played June 11 at Oklahoma Baptist University.


Below are all the all-stars listed by class.


Class 6A/5A/4A (teams to be split at a later date)


Dorian Williams, Douglass

Ethan Welton, Harrah

Will Davis, Elk City

Romane Jenkins, Douglass

C.J. Wells, Tulsa Memorial

Dah'Quan Royal, Tulsa Memorial

RonQuis Lewis, Putnam City

Pud Ross, Locust Grove

Nick Anderson, Ada

Seth Heckart, Woodward

Devante Moore, El Reno

Drew Craig, Tulsa Edison

Devante Wilson, Muskogee

Cortrez Colbert, Midwest City

Armon Provo, Putnam North

Kevin Hill, Tecumseh

Stephen Keese, Fort Gibson

Keith Vick, Piedmont

Trai Jordan, Southeast

Kentrell Brothers, Guthrie

Jacob Parker, Bixby

Cortrael Colbert, Midwest City

Derrick Jefferson, Tulsa Edison


Class 3A Team

Chris Boyd, Okemah

Tyrone Jones, OK Centennial

Blake Gifford, Lexington

Craig Hackney, OK Centennial

Denzel Hughes, Holdenville

Jake Culver, Verdigris

Brad Beahan, Mount St. Mary

Zach Hibbard, Lindsay

Elliott Hawkins, Spiro

Ethan Oldham, Prague


Class 2A Team

Willie Huffman, Preston

Josh Reese, Tonkawa

Kalian Watkins, Preston

Delford Robinson, Millwood

Jesse Brewer, Watonga

Desmond McCosar, Pawnee

Reed Johnson, Latta

Levi Richardson, Mangum

Landon Walker, Savanna

Devin Terry, Konawa


Class A Team

Tyler Miller, Okarche

Nathan Beene, Fort Cobb-Broxton

Cody Dooley, Hydro-Eakly

Pete Drouhard, Cheyenne

Colten Chapman, Stuart

Jacob Wing, Merritt

Brendon Barr, Roff

Joe Springer, Frontier

Tanner Walker, Sterling

Brandon Gregory, Vici


Class B Team

Dwight Camp, Red Oak

Josh Lamer, Lomega

Jaron Flackman, Burlington

E.J. Mack, Coyle

Kendon Gaines, Gage

Abe Esters, Paden

Travis Schafer, Lomega

Austin Cheatwood, Paden

Josh Kibbe, Arnett

Tyler McReynolds, Forgan