Saturday's Games:


BOYS


Ardmore 73, Lawton Eisenhower 60


Cheyenne 78, Butler 41


Cimarron 73, Oklahoma Bible 61


Frontier 78, Hominy 58


Kiefer 85, Davenport 45


Marietta 75, Turner 55


Nowata 62, Oklahoma Union 43


Quapaw 68, Commerce 59


Sayre 54, Hollis 41


Stilwell 79, Westville 73


Strother 65, Macomb 55


Wright City 64, Valliant 36


GIRLS


Broken Bow 87, Battiest 31


Cheyenne 70, Butler 22


Cimarron 64, Oklahoma Bible 53


Marietta 42, Turner 27


Neosho, Mo. 27, Miami 26


Quapaw 32, Commerce 23


Sayre 56, Hollis 36


Strother 57, Macomb 46


Valliant 51, Wright City 39


Verden 50, Dibble 47


TOURNAMENTS & FESTIVALS


Anadarko MidFirst Classic


Community Christian 58, Blanchard 48, 3rd


OC Classen 47, Community Christian 41, cons. (girls)


Beaver Sprite Invitational


Forgan 53, Beaver 37, champ.


Hooker 60, Stratford, Texas 48, 3rd


Goodwell 64, Booker, Texas 48, cons.


Beaver 46, Forgan 31, champ. (girls)


Hooker 62, Stratford, Texas 49, OT, 3rd (girls)


Booker, Texas 44, Goodwell 29, cons. (girls)


Bethel CD Warehouse Classic


Washington 70, Heritage Hall 60, 3rd


Byng 50, Bethel 49, cons.


Prague 66, Wewoka 59, 7th


Washington 49, Byng 33, champ. (girls)


Bethel 72, Prague 55, 3rd (girls)


Heritage Hall 43, St. Mary 42, cons. (girls)


Wewoka 43, Seminole 19, 7th


Black Diamond Classic at Rush Springs


Oklahoma Christian 68, Amber-Pocasset 56, champ.


Sterling 70, Maysville 40, 3rd


Rush Springs 45, Waurika 27, cons.


Amber-Pocasset 56, Elmore City 38, champ. (girls)


Rush Springs 57, Sterling 33, 3rd (girls)


Oklahoma Christian 63, Waurika 43, cons. (girls)


Bryan County Tournament


Silo 64, Boswell 42, champ.


Calera 76, Bennington 69, 3rd


Colbert 46, Caddo 42, cons.


Silo 62, Colbert 47, champ. (girls)


Boswell 62, Caddo 43, 3rd (girls)


Achille 41, Rock Creek 38, cons. (girls)


Cherokee Invitational


Medford 52, Ringwood 38, 3rd


Waynoka 59, Billings 55, cons.


Okeene 65, Aline-Cleo 43, 7th


Okeene 35, Medford 31, champ. (girls)


Cherokee 43, Waynoka 39, 3rd (girls)


Ringwood 53, Aline-Cleo 43, cons. (girls)


Tonkawa 39, Billings 34, 7th (girls)


Clinton Shootout


Shawnee 66, OKC Storm 64, 3rd


Lawton MacArthur 60, Del City 43, 3rd (girls)


Noble 51, Shawnee 42, cons. (girls)


OKC Storm 50, Southeast 43, 7th (girls)


East Central Classic at Ada


Stillwater 64, Ada 56, champ.


Lawton 60, Moore 57, 3rd


MWC Carl Albert 57, OC Millwood 50, cons.


Putnam West 55, Norman 51, champ. (girls)


OC Millwood 39, Mustang 38, 3rd (girls)


Stillwater 48, Ada 34, cons. (girls)


Girls Tournament of Champions at Eastern State


Tulsa Edison 56, Anadarko 50, champ.


Grove 58, Tahlequah 44, 3rd


Putnam North 65, Savanna 53, cons.


Jay 55, Adair 51, 7th


Grace Christian Classic


Grace Christian 44, Thackerville 35


Grace Christian 57, Thackerville 37 (girls)


Okla. Christian Aca. 78, Victory Life 36 (girls)


Great Plains Classic at Lawton Coliseum


Walters 53, Snyder 34, 7th


Apache 53, Marlow 42, cons. (girls)


Carnegie 42, Cache 37, 7th (girls)


Washita Heights 55, Arnett 50, OT


Lindsay Leopard Shoot Out


Dickson 66, Plainview 56, 3rd


Lindsay 61, Ninnekah 45, cons.


Newcastle 72, Bridge Creek 65, 7th


Casady 52, Ninnekah 31, 3rd (girls)


Dickson 56, Plainview 50, cons. (girls)


Newcastle 29, Bridge Creek 28, 7th (girls)


Mulhall-Orlando Tournament


Cashion 83, Drummond 63


Cashion 61, Drummond 37, champ. (girls)


Muskogee Shrine Classic


Small Schools


Warner 38, Chouteau 27, 3rd (girls)


Oil Center Classic at Woodward


Canton 46, Turpin 30, cons.


Mooreland 69, Woodward JV 47, 7th


Burns Flat-Dill City 38, Mooreland 37, 3rd (girls)


Thomas 48, Boise City 44, cons. (girls)


Canton 49, Woodward JV 33, 7th (girls)


Oklahoman/McGuinness Classic


OC Douglass 70, Dallas Jesuit 60, champ.


Norman 66, Edmond Memorial 58, 3rd


Edmond North 43, Norman North 41, cons.


OC McGuinness 48, (OC) Star Spencer 47, 7th


Originial Big Pasture Tournament at Grandfield


Lawton Christian 69, Cyril 42, champ.


Big Pasture 51, Geronimo 38, 3rd


Cache JV 49, Frederick 48, cons.


Big Pasture 50, Cyril 41, champ. (girls)


Grandfield 53, Lawton Christian 33, 3rd (girls)


Frederick 43, Cache JV 11, cons. (girls)


Putnam City Invitational at Putnam West


Putnam City 93, OC John Marshall 75, champ.


Jenks 54, Putnam North 50, 3rd


Putnam West 51, Westmoore 40, cons.


OC Northwest 59, El Reno 41, 7th


Shidler Invitational


Braman 56, Carney 53, 3rd


South Coffeyville 52, Prue 43, cons.


Braman 58, Woodland 44, champ. (girls)


Shidler 40, Carney 35, 3rd (girls)


Newkirk JV 36, South Coffeyville 25, cons. (girls)


Wayne Tournament


Crooked Oak 74, Davis 53, champ.


Konawa 51, Lexington 41, 3rd


Luther 58, Wayne 51, cons.


Luther 56, Lexington 28, champ. (girls)


Konawa 51, Crooked Oak 46, OT, 3rd (girls)


Davis 50, Wayne 47, cons. (girls)


Wheat Capital Tournament at Chisholm H.S., Enid


Chisholm 59, Fairview 53, cons.


Crescent 69, Hennessey 64, 7th


Blackwell 54, Fairview 43, cons. (girls)


Bethany 48, Crescent 25, 7th (girls)


Wynnewood Invitational


Tuttle 52, Elgin 49, champ.


Lone Grove 38, Wynnewood 31, 3rd


Comanche 63, Sulphur 47, cons.


Chr. Heritage 59, Pauls Valley 41, 7th


Wynnewood 50, Lone Grove 36, champ. (girls)


Elgin 57, Comanche 45, 3rd (girls)


Tuttle 63, Chr. Heritage 46, cons. (girls)


Pauls Valley 53, Sulphur 46, 7th (girls)