Oklahoma High School Football - Week 4 Results


Saturday, September 22nd 2007, 2:35 pm
By: News On 6


Class 6A

1. Union (4-0) beat Enid 34-14.

2. Jenks (3-1) beat Booker T. Washington 69-0.

3. Owasso (4-0) beat Sapulpa 28-12.

4. Muskogee (3-1) beat Tahlequah 57-6.

5. Norman North (3-1) beat Edmond Santa Fe 30-14.

6. Midwest City (4-0) beat Yukon 49-28.

7. Westmoore (3-1) beat Choctaw 34-7.

8. Booker T. Washington (2-2) lost to Jenks 69-0.

9. Eisenhower (2-2) lost to Putnam City 24-21.

10. Stillwater (2-2) lost to Edmond North 21-14.

Class 5A

1. Carl Albert (4-0) beat John Marshall 50-0.

2. Tulsa East Central (4-0) beat Skiatook 55-6.

3. Guthrie (4-0) beat Harrah 68-0.

4. Lawton Mac (4-0) beat OKC Northwest 39-18.

5. Bixby (3-1) beat Tulsa Edison 51-0.

6. McAlester (4-0) beat McLain/TSST 41-8.

7. Durant (3-1) lost to Shawnee 41-24.

8. Duncan (3-1) beat Capitol Hill 57-24.

9. Ardmore (2-2) lost to Western Heights 21-14.

10. Coweta (3-1) beat Central 50-0.

Class 4A

1. McGuinness (4-0) beat Douglass 37-0.

2. Grove (4-0) beat Pryor 37-6.

3. Wagoner (3-1) beat Oologah 22-0.

4. Mannford (4-0) beat Cleveland 34-10.

5. Broken Bow (3-1) beat Sallisaw 7-0.

6. Glenpool (3-1) beat Star Spencer 17-14.

7. Idabel (2-2) lost to Stilwell 15-13.

8. Douglass (3-1) lost to McGuinness 37-0.

9. Star Spencer (2-2) lost to Glenpool 17-14.

10. McLoud (3-1) beat Deer Creek 35-21.

Class 3A

1. Clinton (4-0) beat Newcastle 42-6.

2. Sequoyah-Claremore (4-0) beat Blackwell 27-6.

3. Tuttle (4-0) beat Santa Fe South 49-0.

4. Plainview (4-0) beat Sulphur 35-21.

5. Marlow (2-2) lost to Purcell 17-6.

6. Metro Christian (3-1) lost to Vinita 27-20.

7. Vinita (3-1) beat Metro Christian 27-20.

8. Seminole (2-2) lost to Hugo 26-20.

9. Sulphur (3-1) lost to Plainview 35-21.

10. Kingfisher (2-2) beat Cache 34-8.

Class 2A

1. Cascia Hall (4-0) beat Pawhuska 50-13.

2. Chandler (4-0) beat Holdenville 40-0.

3. Alva (4-0) beat Chisholm 48-8.

4. Heritage Hall (4-0) beat Jones 40-14.

5. Bethany (3-1) beat Lindsay 37-14.

6. Henryetta (4-0) beat Beggs 24-7.

7. Vian (3-1) beat Stigler 42-0.

8. Davis (2-2) beat Kingston 49-17.

9. Hennessey (4-0) beat Watonga 34-15.

10. Sequoyah Tahlequah (3-1) beat Kansas 32-0.

Class 1A

1. Velma-Alma (4-0) beat Elmore City 42-0.

2. Rush Springs (4-0) beat Maysville 33-0.

3. Pawnee (4-0) beat Hominy 44-16.

4. Foyil (3-1) lost to Woodland 27-20, OT.

5. Washington (3-1) beat Konawa 59-6.

6. Woodland (4-0) beat Foyil 27-20, OT.

7. Ringling (4-0) beat Walters 29-19.

8. Okeene (3-1) beat Turpin 42-0.

9. Hominy (3-1) lost to Pawnee 44-16.

10. Tonkawa (3-1) beat Stroud 14-13, OT.

Class B

1. Morrison (4-0) beat Gans 60-14.

2. Cashion (4-0) beat Community Christian 53-7.

3. Pond Creek-Hunter (4-0) beat Geary 48-12.

4. Timberlake (4-0) beat Sharon-Mutual 48-0.

5. Dewar (4-0) beat Wetumka 57-0.

Class C

1. Shattuck (4-0) beat Balko 44-12.

2. Ringwood (4-0) beat Deer Creek-Lamont 35-30.

3. Temple (4-0) beat Paoli 52-18.

4. Deer Creek-Lamont (3-1) lost to Ringwood 35-30.

5. Ryan (4-0) beat Bowlegs 45-0.